reklamı kapat

POPÜLER

youtube

Yeni nesil iPhone modellerinde izleme deneyimini zenginleştiren YouTube güncellemesi

Yeni nesil iPhone kullanıcıları için YouTube‘da seyir keyfi nihayet bir seviye yukarı çıkıyor. iPhone X, 8 ve 8 Plus modelleri yeni güncelleme ile beraber multimedya deneyimini bir seviye yukarı taşıyor.

iOS kullanıcıları için YouTube keyfi asıl şimdi başlıyor diyebiliriz. iPhone X’un OLED ekranının artık daha anlamlı olduğu yeni güncelleme HDR desteği sunuyor. Artık iPhone X kullanıcıları HDR destekli videoları daha canlı ve çarpıcı renklerle izleyebiliyor. Yeni özellikse şimdilik iPad Pro modellerinde desteklenmiyor. Geçtiğimiz yıl iPhone X ile beraber müjdelenen HDR desteği ile Apple zengin bir multimedya deneyimi hedeflediğini gözler önüne sermişti. Apple modelleri arasında HDR OLED ekrana sahip olan ilk cihaz olan iPhone X’un yanı sıra 8 ve 8 Plus modellerinin de HDR desteklediği belirtti. Ancak bu modellerin panel teknolojisinin X ile aynı olmadığını hatırlatalım. Yani 8 ve 8 Plus’taki HDR gerçek HDR olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube iPhone X

YouTube’da HDR keyfi

Özelliği test etmek isteyen kullanıcılar The HDR Channel’da paylaşılan etkileyici videoları buradan izleyebilir. Videoyu açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan üst üste 3 nokta şeklindeki sembole tıklayarak video kalitesini de ayarlayabilirsiniz.