reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note S Pen

S Pen, Samsung Galaxy Note ailesine yük mü oluşturuyor?

Samsung Galaxy Note ailesi, bünyesinde taşıdığı S Pen ile fark yaratıyor. Peki S Pen bu aileye yük olup onu geriye mi itiyor?

Çok yakında Samsung Galaxy Note 10 ailesi geliyor. Bünyelerinde yeni bir S Pen taşıyacak aile, kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor. Yıllardır serinin bir numaralı özelliği olan ancak tahmin edilenden az kullanılan S Pen, sağlam kaynak Ice Universe’e göre firmaya hatırı sayılır bir engel oluşturuyor. Telefonların direkt olarak içerisinde yer alan kalem, doğal olarak ciddi şekilde yer kaplıyor. Telefonlar içinden “yer yok” diyerek 3,5 mm kulaklık girişini dahi kaldıran firmalar, ince kasada daha yüksek pil sunmak adına birbirleriyle yarışıyor. Hal böyle olunca S Pen’in kapladığı alan Samsung’un çalışma esnekliğini tamamen ortadan kaldırıyor. Ice Universe’in görüştüğü Samsung mühendislerine dayandırdığı bilgiye göre S Pen tam 800 mAh’lık bir pil alanı yiyor. Yani kalemsiz bir Galaxy Note modelinin 800 mAh daha büyük bir pille gelebileceği söyleniyor. Buna ek olarak S Pen’in “agresif” kamera sistemlerini de engellediği belirtiliyor. Daha dar çerçeve tasarımına engel olduğu söylenen kalem, ailenin merkezinde yer almasına rağmen önemli bir yük oluşturuyor gibi görünüyor. Bu açıklamanın üstüne Samsung’un S Pen’in olmadığı bir Galaxy Note modeliyle yılda 2 adet büyük amiral gemisi (Galaxy S serisi ile beraber) çıkarması özellik / teknik doluluk açısından çok daha iyi olacak gibi duruyor.

Samsung Galaxy Note S Pen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesi büyük merak uyandırıyor

Kısaca hatırlamak adına Galaxy Note 10+, 6,8 inç Dynamic AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Normal Galaxy Note 10’da ise 6,4 inç bir Dynamic AMOLED ekran bulunduğu söyleniyor. Güçlerini Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alacak telefonların, 5G versiyonları da yolda bulunuyor. Modellerin arkasında üçlü kamera sistemi yer alırken, bu sisteme Note 10+ modelinde bir ToF sensörü eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilir

Android için SwiftKey’e gelen yeni özellik