reklamı kapat

POPÜLER

Sabertron ile kılıçları kuşanın! [Video]

Ateşli silahlar çıktı mertlik bozuldu! Kılıçların bir anda ikinci, hatta üçüncü plana atıldığı bu teknolojik gelişimi kolay kolay kabul edecek değildik elbette. Star Wars‘ta izlediğimiz ışın kılıçlarının hiç mi kıymeti kalmadı yani? Peki ayılıp bayıldığımız onca korsan filmi/oyunu? Siz de kılıçları seviyorsanız, başarıya ulaşmış Kickstarter projesi Sabertron sizi bekliyor.

Önce paintball, sonra geliştirilen Laser Tag ile silahlı fiziksel oyunları çok sevdiğimiz bir gerçek. Peki ama o eski güzel günler ve kılıçlar? LevelUp tarafından geliştirilen Kickstarter projesi Sabertron tüm bu sıkıntınızı alıp götürmeye geliyor. Tanıtım videolarında bahsettikleri gibi, sizi bilgisayar veya konsollarınızın başından alıp birebir dövüşe sokarak interaktivitenin sınırlarını zorlatacak olan Sabertron, göründüğünden daha eğlenceli bir cihaz olabilir.

Tasarımı itibariyle bize ışın kılıçlarını bir hayli anımsatan Sabertron, elektronik sistemle donatılmış sert köpük malzemeden oluşuyor. Sert vuruşlarda canınızı yakmayan kılıçlar içindeki basit sistemle skor tutuyor. Rakibinizle yaptığınız düellolarda 3 vuruştan sonra ölüyorsunuz ve bu 3 vuruşu kılıcınızın üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Kılıçları sevsek de koleksiyon ürünü olan kılıçlarımızla sağda solda koşturup savaşmak pek mümkün değil. Sabertron’un kılıçlı Laser Tag tadındaki sistemi bu durumu değiştirebilir. Projenin Kicstarter süresinin dolmasına daha 18 gün olmasına rağmen hedeflenen fon çoktan aşılmış. Sokağa çıkıp kılıç savurmanın vakti geldi o halde!

VİDEO

YORUMLAR