reklamı kapat

POPÜLER

Die With Me

Sadece şarjınız biterken çalışan sıra dışı mesajlaşma uygulaması: Die With Me [Video]

Şimdiye kadar iOS ve Android için yapılmış birçok farklı uygulamanın haberini yaptık. Ancak yeni kullanıma çıkan Die With Me, yapılmış en ilginç mesajlaşma uygulaması ünvanını üzerine alarak hepsinden sıyrılmayı başardı. İşte birden fazla kez “neden?” diyeceğiniz uygulamanın detayları.

2016’dan beri üzerinde çalışıldığı belirtilen Die With Me, geliştiriciler Dries Depoorter ve David Surprenant tarafından hazırlanmış. Peki bu uygulamayı bu kadar ilginç ve farklı kılan şey ne? Die With Me sadece telefon ya da tabletlerin pili yüzde 5’in altına indiği zaman çalışıyor. İsminin anlamı “benimle öl” olan uygulama, temel olarak hiçbir işe yaramıyor. Piliniz yüzde yüzde 5’in altına indiği zaman uygulamayı açıyor, bir takma isim belirliyor ve son sözlerinizi yazarak diğer kişilerle beraber çevrimdışı dünyaya giriş yapıyorsuz. İnanılmaz basit ve siyah renkli bir arayüzü bulunan uygulama, sohbet sırasında ölen yani şarjı biten kişileri ise diğerlerine “XX kişisi öldü” şeklinde bildiriyor.

Die With Me uygulaması ücretsiz de değil

Evet son sözlerinizi söylemek için iOS tarafında 1,30 TL, Android tarafında ise 4,49 TL ödemeniz gerekiyor. Yeni çıkmasına rağmen büyük medya kuruluşları tarafından oldukça gündeme getirilen uygulama, kısa süreli bir popülerlik görecek gibi duruyor.

Video