reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan kamera konusunda çok ilginç pop-up çalışması

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kamera odaklı gerçekten ilginç bir telefon çalışması ile gündemde yer alıyor.

LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen yeni Samsung çalışmasında karşımıza pop-up kameralı bir telefon çıkıyor. Samsung’un bu pop-up kamerası temelde hem ön hem de arka kamerayı bir araya getiriyor. Çünkü firma kamera modülünü hareketli şekilde tasarlamış. Bu modülde toplam üç adet kamera yer alıyor ve en üstteki kamera, modül yukarıya çıkıp döndürüldüğünde selfie kamerası görevini üstleniyor. Bu sayede ana kamerayla yüksek kaliteli özçekimler yapılabilecek gibi görünüyor. Elbette bu kamera modülünün ne zaman kullanılacağı ya da gerçekten kullanıma alınıp alınmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak altyapı oldukça ilginç ve fazlasıyla da kompleks görünüyor. Firmanın bu hem motorlu hem de hareketli modül için ciddi mekanizmalar hazırladığı ve modülün telefon içerisinde çok ciddi yer kaplayacağı görülüyor.

Samsung en son 200 megapiksel kamera konusunda gündeme geldi

Dün Samsung’un 200 megapiksel kamerasına sahip bir modelin yolda oldu ortaya çıktı. Bu modelin de ZTE Axon 30 Pro olacağı iddia edildi. Daha önce de söylediğimiz gibi selfie kamerasını ekran altına alma konusunda bir ilke imza atan ZTE, 200 megapiksellik sensör konusunda ilk olmayı kaçırmayacak gibi duruyor. 1/1.37 inç boyutta olduğu aktarılan bu Samsung imzalı sensör, aktarıldığı kadarıyla 16K’ya video çıkışına destek veriyor ve çift doğal ISO desteğiyle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çift doğal ISO ile özellikle video tarafında fark yaratacak sensör, 1.28 um piksel boyutuna sahip ve “S5KGND” kod adıyla geçiyor. Bu sensörün ihtiyaç duyacağı işlem gücünü ise Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 sağlayacak bilgisi geliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti