reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung’dan katlanabilir telefon Galaxy Fold hakkında ilginç açıklamalar

Samsung Galaxy Fold hakkında ilginç açıklamalar var. Çok pahalı olan model, satış konusunda yeni bir dönem başlatacak gibi duruyor.

1.980 dolar satış fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, yeni bir dönemin ilk temsilcisi konumunda yer alıyor. Bu açıdan şu an süper premium bir noktada bulunan cihaz, şirket yetkilisine göre normal bir telefondan çok daha farklı bir deneyimle satın alınabilecek. Modelin tüm teknoloji mağazalarında sergilenmeyeceği veya stantlara koyulmayacağını belirtilen Kate Beaumont, telefonu satın alma sürecini çok daha “kişisel” hale getirmek istediklerini söylüyor. Bu açıdan adeta değerli bir mücevher gibi davranılan cihaz, satış sonrasında da büyük bir destek görecek deniyor. Bu arada Kate Beaumont merak edilen bir sorunun cevabını da veriyor. Biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold içerisinde içe doğru kitap gibi katlanan 7,3 inç bir ekran yer alıyor. En büyük rakip Huawei Mate X’te ise ekran dışa doğru katlanıyor. Bu içe doğru katlanma tercihinin arkasında ise Beaumont’a göre ekranı koruma amacı yer alıyor. Mühendislerin birçok tasarım denediklerini belirten yönetici, içe doğru katlamanın ekranı koruma adına en iyi seçenek olarak bulunduğunu belirtiyor. Bu arada Beaumont  içe doğru katlanan bir ekran yapmanın dışa doğru katlamadan daha zor olduğuna da değiniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold bu detaylara sahip

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video