reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy A6+

Samsung Galaxy A6+ incelemesi

Test merkezimizi ziyaret eden Samsung Galaxy A6+’ı mercek altına aldık. Neredeyse çerçevesiz ekranı, metal gövdesi ve tüm özellikleriyle Galaxy A6+ karşınızda.

Advertisement

Amiral gemisi modellerin fiyatlarının artmasıyla, onlara kıyasla daha uygun fiyatlı modeller arasındaki rekabet hiç olmadığı kadar kızışmış durumda. Fiyat/performans açısından en ideal telefonu arayan kullanıcılar için amirallerin yerini dolduracak model alternatifleri daha cezbedici hale geliyor. Galaxy A6+ da bu hedefle çıkarılmış modellerden biri. Tabii bu durumda cihazda bazı fedakarlıklar da ortaya çıkıyor.

İlk olarak tasarımdan başlayacak olursak, kutudan çıkarır çıkarmaz ilk fark edeceğiniz şey cihazın Samsung’da artık orta segmente de kullanılan cam gövdeyi tercih etmediği oluyor. Metal gövde ile gelen cihaz, bir parça ağır. Siyah modelini incelediğimiz A6+, cam gövde gibi ciddi oranda parmak izi tutmuyor ancak lekeleri durduramıyor. Yine de cam gövdeye kıyasla bu konuda daha başarılı olduğu için bunu bir eksi olarak görmüyoruz. Metal gövdeli olduğu için kablosuz şarjı desteklemeyen A6+’ta Type C de yer almıyor. MicroUSB girişiyle geliyor. Cihazın önünde 18,5:9 neredeyse çerçevesiz bir ekran yer alıyor. Tasarımında çentik bulunmayan A6+, bunun yerine ekranı üstten ve alttan çok ince çizgilerle sınırlandırmış. Açıkçası küçük de olsa çentikli modellerin bu “bant” tasarımından daha iyi göründüğünü düşünüyoruz. Çentik sevmeyen kullanıcılar içinse bir artı elbette. Uygulama “sığdırma” işlemi de çentiklilere kıyasla daha başarılı. Cihazın arka tarafında artık neredeyse standart hale gelmiş çift arka kamera yer alıyor. Kameraya bitişik şekilde de küçük bir parmak izi sensörü bulunuyor. Parmak izi sensörünü kullanırken kameraya dokunmamak gerçekten zor. Bir şekilde parmağınız o lense çarpıyor ve leke yapıyor.