reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A6+ incelemesi

ORTALAMA PERFORMANS

Söz konusu cihazın genel performansı olduğunda en kısa şekilde “ortalama” diyerek özetleyebiliriz. Hatta yer yer ortalama altı olduğu dahi oluyor. Ancak önce teknik detaylardan bahsedelim. Cihaz Snapdragon 450 işlemciyle geliyor. İşlemciye 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven, multimedya konusunda cihazınızın hafızasına ihtiyaç duyan kullanıcılardansanız bu hafızanın size yetmeyeceğini söyleyelim. Ancak 256 GB’a kadar microSD kart desteği mevcut. Cihazın 6 inç boyutundaki dev ekranı 2220×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın kendi başına performansı başarılı. Hoparlör ise alt taraf yerine sağ üst tarafa konumlanmış. Çok başarılı bir hoparlör olduğunu söyleyemeyeceğiz. Konumu itibarıyla da oturduğunuz yere bağlı olarak daha düşük performans elde ediyorsunuz. PUBG Mobile ile test ettiğimiz cihaz oyun ayarlarını otomatik olarak “düşük” ayarda seçti. Oyun menüsünde kasılmalar olsa da oyun içi bu ayarlarda pek fps düşüşüyle karşılaşmadık. Bu arada cihazın kutudan Android 8.0 ve Samsung Experience 9.0 sürümüyle çıktığını ekleyelim. Bu detay artı hanesine yazılıyor. Cihaz aynı zamanda Samsung’un asistanı Bixby desteğine de sahip.

Gelelim parmak izi sensörü ve yüz tanımaya. Parmak izi sensörü kullanım sırasında pek sıkıntı çıkarmadı. Hayli hızlı çalışıyor ve başarılı bir performans sergiliyor. Tek sıkıntı konumu diyebiliriz hatta. Ancak yüz tanıma konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz. Cihazı kullandığımız süre boyunca yüz tanıma özelliğinin dengesizliğini fark ettik. Bazen bizi hemen tanıyıp saniyesinde açılırken bazen tanıması biraz uzun sürdü. Bazen hiç tanımadı ve bizi parmak izi sensörüne yönlendirdi. Numaralı gözlüklerimizle de tanımakta hayli zorlandı. Kısacası test boyunca yüz tanıma sensörü bizi pek memnun etmedi. Daha iyi olmasını beklerdik.

Cihazda 3.500 mAh kapasiteli bir pil yer alıyor. Hızlı şarj ve kablosuz şarj desteği sunmayan cihazın pil performansı da yine ortalama seviyede diyebiliriz. Akıllı kullanımda cihazla günü rahatlıkla çıkarabilirsiniz.