reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 serisine sevindiren parmak izi güncellemesi

Samsung Galaxy S20 serisine sevindiren parmak izi güncellemesi geldiği açıklanıyor. Bu güncellemenin arkasında bir efekt yer alıyor.

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesinde biliyorsunuz Qualcomm’un ekrana entegre ultrasonik parmak izi sensörü kullanılıyor. İşte bu sensör üzerine yazılımsal olarak eklenen parmak izi okuma efekti (Yukarıda görebileceğiniz gibi başka Samsung telefonlarda da var), yayımlanan yeni güncelleme ile kapatılabiliyor. Peki bu ne anlama geliyor? Samsung’un burada kullandığı bu efekt, parmak izi sensörünün hızını yavaşlatıyor hissiyatı oluşturuyor. Efektin kapatılması deneyen kullanıcılara göre açılma süreci çok daha seri hale getiriyor. Elbette burada dağlar kadar fark yok. Ancak yine de efekti beklemeden kilidin açıklaması fark yaratıyor deniyor. Bu güncellemenin yakında herkese geleceği biliniyor. Şu an bu güncellemenin ve seçeğin Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serilerine de gelmesi isteniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 serisinin abisi Galaxy S20 Ultra

Ultra kısaca hatırlamak adına özellikle kamera sistemiyle öne çıkan bir amiral gemisi konumunda yer alıyor. Telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir elektrikli motosiklet modeli