reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra Sony a7 III
Sony a7 III

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Sony a7 III karşılaştırması [Video]

Samsung Galaxy S20 Ultra ile Sony a7 III modeli karşı karşıya geldi. Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S20 Ultra kamera performansıyla sınırları zorluyor.

108 megapiksel ana kamerasıyla dikkat çeken model saniyede 30 kare 8K video kaydı yeteneğiyle de dikkat çekiyor. Sony’nin a7 III makinesi de tam kare sensörüyle gerek amatörler gerekse profesyonellerin beklentilerini karşılayacak yeteneklerle geliyor. Sony a7 III 24 megapiksel tam kare CMOS sensörü bünyesinde barındırıyor. Magnezyum alaşımlı gövdeyle gelen a7 III’te Bionz X görüntü işlemcisi kullanılıyor. Arka kısmında 921 bin noktalı 3 inç dokunmatik ekranın tercih edildiği makine yüzde 100 kapsama alanlı elektronik vizör de bulunuyor. Samsung Galaxy S20 Ultra modelindeki 108 megapiksel ana kameraya 48 megapiksel telefoto, 12 megapiksel ultra geniş açı ve 0,3 megapiksel derinlik kamerası eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında ise 40 megapiksellik kamera bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan karşılaştırma videosuna bakıldığında Sony a7 III’ün çok daha iyi performans sergilediği görülüyor. Bu normal bir performans olsa da Galaxy S20 Ultra’nın da iyi performans sergilediğini söylemek mümkün.

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Sony a7 III performansıyla dikkat çekiyor

Keskinlik açısından farkını ortaya koyan a7 III, fotoğraf performansıyla göze çarpıyor.  a7 III daha doğal, S20 Ultra ise daha canlı fotoğraflara imza atıyor. Haberin devamındaki yer alan video üzerinden karşılaştırma videosunu izleyebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsanız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video