reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Samsung Galaxy S30

Samsung Galaxy S21 / S30 serisinden dikkat çeken ilk bilgi

Samsung Galaxy S30 ya da olası adıyla Samsung Galaxy S21 ailesi hakkında dikkat çeken bir haberin bilgisi geldi. Telefonlar bir konuda firmada ilke imza atacak.

Samsung tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Ice Universe, Samsung Galaxy S30 ya da dediğimiz gibi Samsung Galaxy S21 ailesi için ilk bilgiyi verdi. Buna göre telefonlar Samsung tarafında bir ilke imza atarak selfie kamerasını ekran altına alacak. Biliyorsunuz bu konuda OPPO ve Xiaomi olmak üzere birçok firma aktif olarak çalışıyor. Aynı zamanda Samsung’un da çalıştığı bu teknoloji, “ekran deliği, pop-up kamera ya da çentiklerini” hayatımızdan tamamen çıkarmaya hazırlanıyor. OPPO’nun gösterdiği kadarıyla ekran altı kamera teknolojisi şu an tam olarak tatmin etmiyor. Ancak Samsung’un 2021 başına kadar tüm sorunları ortadan kaldıracağı düşünülüyor. Firmanın yaz döneminde gelecek Galaxy Note 20 ailesinde ise selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 / S30 ailesi hakkında başla bilgimiz bulunmuyor

Ancak modellerde sadece Snapdragon 875 işlemci yer alabilir deniyor. Daha önce de söylediğimiz gibi son dönemde firmanın telefonlarında Exynos işlemciler kullanması açısından önemli şikayetler gündeme geliyor. Samsung Galaxy S20 ailesi birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 işlemci taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. Ancak iki işlemci arasında birçok kalemde performans farkı bulunuyor ve kişiler buna artık oldukça kızıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli