reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip hakkında sızan çok önemli detaylar

Dikey formda katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Model iyice detaylanmış durumda.

Advertisement

Bildiğiniz üzere 11 Şubat 2020 tarihinde Samsung Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıtılacak Samsung Galaxy Z Flip, 2020 Motorola Razr karşına çıkacak yani dikey katlanabilir yapıyı benimseyecek olduğundan çok merak uyandırıyor. En son menteşesi iki farklı noktada sabitlenebilecek haberiyle gündeme gelen telefon, dışında çok 1 inç bir ekran barındırıyor. İşte bu ekranda pil ömrünün görüntülenebileceği, aynı zamanda kamera önizlemesinin de yapılabileceği aktarılıyor. Bu sayede kişilerin arka kamerayla çok daha rahat selfie çekebileceği söyleniyor. Arkasında 12 megapiksel + 12 megapiksel çiftli kamera taşıyan telefon, burada geniş açı ile ultra geniş açıyı bir arada sunuyor. 15W hızlı şarj destekli 3.300 mAh ya da 3.500 mAh pil ile gelen telefonda, kablosuz şarj ile ters kablosuz şarjın sunulacağı da aktarılıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla 6,7 inç Dinamik AMOLED esnek ekran üstüne kurulan telefon, önündeki delikte ise 10 megapiksellik bir selfie kamerası taşıyor.

Kutusundan Android 10 üstü One UI 2.1 ile çıkacak denilen cihazın, gücünü ise eskiden söylediği gibi Snapdragon 855 değil Snapdragon 855 Plus işlemciden alacağı belirtiliyor. En altta 256 GB dahili depolama taşıyacak gibi duran Galaxy Z Flip, siyah ya da pembe olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olacak. Ayrıca telefonun ekranı üstünde insan saçı kadar ince esnek cam kullanacak. Firma buna “Samsung Ultra Thin Glass” adını veriyor ve esnek ekranda bir katlama çıkıntısının olacağı da aktarılıyor. Bu biraz üzüyor ancak mevcut teknolojide bunu önlemek henüz mümkün değil deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip kaça satılacak?

Model için hatırlarsınız ilk başta 850 dolar, daha sonra ise 850 – 1.000 dolar arasında satılacak denilmişti. Daha sonraki bilgiler ise modelin Avrupa özelinde 1.400 euro gibi yüksek bir fiyattan satılabileceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

120 Hz ekrana sahip akıllı telefonlar 2020’de artacak