reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 ile Galaxy Z Flip 3 geliyor; işte detaylar

2021’in çok dikkat çekecek modelleri arasında Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 de yer alacak. Evet Galaxy Z Flip 2 ismi rafa kalktı.

Bu kararın arkasındaki nedeni anlamak güç değil. Samsung isimlerde rakamsal bir eşitlik sağlamak istemiş ve bu da mantıklı görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 yanına Galaxy Z Flip 2 yerine Galaxy Z Flip 3 getirilmesi gerçekten oldukça anlaşılabilir bir adım. Galaxy Z Flip 3, yerini alacağı Galaxy Z Flip gibi gibi dikey katlanabilir yapıyı benimseyecek.

Kore merkezli sağlam kaynaklara göreyse iki telefon modeli de temmuz ayında lanse edilecek. Yani modeller yaz aylarının ortasında “beraber olarak” karşımıza çıkarılacak.

Firmanın amiral gemisi katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 3, en son çıkan bilgilere göre dışında 5,4 inç bir Super AMOLED ekran taşıyor. Galaxy Z Fold 2’nin dışında ise 6,2 inç boyutunda bir ekran yer alıyordu.

Dış ekran boyutunu düşürecek olması halen çok fazla hoş karşılanmayan telefon, bu değişikliği S Pen yüzünden yapıyor deniyordu. Ancak son bilgilere göre telefonda S Pen gövdeye entegre olmayacak.

Bu arada Galaxy Z Fold 3‘ün pil kapasitesinin 4.380 mAh‘a düşürecek olması da ekranın ufaltılması kadar tepki çekiyor ve garip karşılanıyor. Gövdede kalem olmayacak olmasına rağmen bunlar anlamsız duruyor.

Samsung’un bu kararlardan son dakikada vazgeçebileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 için birçok bilgi daha var

2 bin dolar bandında gelmesi beklenen telefon, bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

Modelin içindeki Super AMOLED ekranın ise 7,7 inç boyutunda olacağı gelen sınırlı bilgiler arasında yer alıyor. Bu ekranda firmanın 120 Hz yenileme hızı sunacağı da aktarılıyor.

Aynı zamanda Galaxy Z Flip 3 de ucuz olmayacak. Ancak bu modelin 1.500 dolar altında olacağı düşünülüyor. Bu katlanabilir telefonun da gücünü Snapdragon 888 işlemciden alma ihtimali bulunuyor.

Not: Görsel temsili ancak olasılık dahilinde.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max