reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2 YouTube

Samsung kullanıcılarını sevindirecek YouTube hamlesi

Samsung, akıllı saatlerinde en çok uygulama yönünden eleştiri alıyor. Samsung Galaxy Watch Active 2 ise başta YouTube olmak üzere bunu değiştiriyor.

Samsung Galaxy Watch Active 2, tüm özellikleri ve hatta fiyatıyla ortaya çıkarken; uygulama tarafında da YouTube, Twitter gibi uzun zamandır beklenen uygulamaları getirdi. Bildiğiniz gibi Samsung, akıllı saatlerinde uzun bir süredir Google’ın Wear OS işletim sistemi yerine Tizen işletim sistemini kullanıyor. Bu da uygulama ekosisteminde bazı gecikmelere ve uygulama yetersizliğine sebep oluyor. En temel uygulamalarda dahi böyle. En azından böyleydi. Yavaş yavaş o açık kapanıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube ve Twitter uygulaması Samsung Galaxy Watch Active 2 ile geliyor

Akıllı saatin 40 veya 44 mm’lik gövdesinde Twitter kullanımı nispeten mantıklı olsa da YouTube videoları izlemenin bir anlamı olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu tarz temel uygulamalar, akıllı saatin daha “kendi ayakları üzerinde duran” bir ürün olmasını sağlıyor. Burada küçük bir not düşmekte de fayda var. Uygulamayı telefon için geliştiren Google değil Samsung. Bu da uygulamanın sunacağı deneyim ve taşıyacağı özellikler açısından farklılık gösterebileceği anlamına geliyor. Saatin kısa tanıtım videosunda YouTube’un çalışma mekanizması kısaca gösteriliyor. Sesli arama yapabileceğiniz uygulamada videoyu kırparak tam ekrana sığdırabilir ya da küçülterek tamamını görüntüleyebilirsiniz.

Samsung’un YouTube’u diğer Tizen işletim sistemli akıllı saatlere getirmesi de gündemde. Galaxy Watch, Gear Sport, hatta Gear S3’e dahi getirilebilir. Ancak bunun için net bir zaman verilmiyor ne yazık ki. Yani eylül ayında satışa sunulduğunda Samsung’un şimdilik YouTube’un uygulamasına sahip tek modeli Galaxy Watch Active 2 olacak.

İlgili video

Saatin tanıtımı