reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault Sandero RS

Ailenin ateşlisi de tanıtıldı; işte 2020 Renault Sandero RS

Genel pazara yansımayan otomobillerden birisi olan 2020 Renault Sandero RS, beklenilen performans niteliklerini donanımları üzerinden kullanıcılara sunacak.

Geçtiğimiz ay içerisinde standart versiyonları üzerinden karşımıza çıkarılanlar arasında makyajlı Sandero’yu da görme şansına eriştik. Güney Amerika pazarında Renault logosuyla sunulan otomobil bu kez örneğini ülkemizde görmediğimiz performans versiyonu tüm çıplaklığıyla karşımızda duruyor. Markanın motor sporları departmanının dokunuşuyla bezenen 2020 Renault Sandero RS, üzerinde taşıdığı bariz karakter değişimleriyle farkını hissettirmek konusunda çok fazla zorlanmayacak. Performans niteliğini destekleyen donanımları da sunacak olan otomobilin motor bölümünde ise ciddi bir değişimin olmadığını söylemek mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault Sandero RS teknik özellikleri

Otomobilin donanımsal noktalarından önce asfalta yansıttığı performans verilerini hatırlatmak gerekiyor. Bir önceki üye ile benzer şekilde 2.0 litrelik atmosferik motorun kullanıldığı Sandero RS, ethanol katkılı yakıtla birlikte 150 beygir güç ve 205 Nm tork değerlerini yere yansıtabiliyor. Standart şartlardaki benzin ile ise 143 beygir güç ve 201 Nm tork kabul edilen değer olarak kenara not edilebilir. Geçiş oranları iyileştirilmiş 6 ileri manuel şanzımanın standart olarak geldiği otomobilin 0’dan 100’e hızlanması 8 saniye sürerken maksimumda erişilecek sürat 202 km/s olarak tabloya yansıyor. Renault Sport tarafından geliştirilen süspansiyon sistemi, elektro hidrolik direksiyon kutusu, üç farklı sürüş modu, fren kaliperleri, 17 inçlik jant seti ve gövde kitini de yine RS versiyonunu getirileri olarak ön plana çıkartabiliriz. Standart olarak; yokuş kalkış desteği, ESP, çekiş kontrolü, geri görüş kamerası, elektrikli aynalar, hız sabitleyici ve limitleyici gibi desteklerin de sunulduğu yeni Sandero RS, Brezilya’da yaklaşık 18.000 dolara satışa sunulacak. Ülkemizde ise Renault Symbol’ün dizel motorlu seçeneğiyle 129.150 TL‘ye satıldığını tedirginlikle hatırlatmadan geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Coupe SUV Renault Arkana seri üretime hazır