reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Microsoft Project xCloud

Samsung telefonlara “konsol kalitesinde” oyun müjdesi

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz ayın sonunda Project xCloud servisini duyurdu. İşte bu servis sevindirici şekilde Samsung akıllı telefonlara da geliyor.

Kısaca hatırlamak adına Microsoft Project xCloud, kişilerin Xbox oyunlarını internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Böylelikle Xbox oyunlarını konsol dışına çıkararak telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, SDC 2018’de açıklandığı kadarıyla Samsung ile de anlaşmış durumda. Project xCloud ile oyunlar direkt olarak Microsoft sunucuları üzerinden karşınıza getiriliyor. Bu sayede telefonun gücü aradan çıkarılabiliyor ve üst düzey oyun deneyimi için telefonun güçlü bir internet bağlantısına sahip olması yeterli oluyor. 5G teknolojisinin 2019’da geleceği göz önüne alındığı zaman da bu büyük bir sorun oluşturacak gibi durmuyor. Bu altyapı geçen ay söylendiği üzere özel sunucu donanımlarıyla destekleniyor. Bu sunucularda temel olarak Xbox donanımları çalıştırılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Project xCloud ve Samsung ortaklığı heyecan veriyor

Samsung’un ayrıca bir oyun telefonu geliştirdiği konuşuluyor. Mobil oyunculuğun ne kadar büyük hale geldiğini gören teknoloji devleri, oyunun geleceğini mobile kaydırmaya devam ediyor. Bu da birçok kişi için gerçekten güzel görünüyor. Donanımdan bağımsız üst düzey oyun deneyimi, kağıt üzerinde çok güzel görünüyor. Gelecekte kesinlikle bulutta yer alıyor.

İlgili Video

Servisin tanıtım videosu