reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung vs Huawei; işte ağustos ayının en büyük telefon üreticisi

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Samsung, Huawei’nin zor dönemler geçirdiği şu günlerde ağustos ayının lideri oldu.

Huawei, geçtiğimiz dönemde nisan ayından sonra mayıs ayında da rakibi Samsung‘u geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı başarmıştı. İlk çeyrek toplamında ikinci sırada yer alan Huawei, ikinci çeyreğin ikinci ayında da ezeli rakibini geride bırakmasıyla büyük ses getirmişti. İkinci çeyrek toplamında da Samsung’un önünde yer almayı başaran Huawei, ağustos ayında ise liderliği bırakmak zorunda kaldı. Elde ettiği yüzde 22’lik pazar paylı ile geride bıraktığımız ayın en büyük telefon üreticisi Samsung oldu. Huawei ise yüzde 16’lık pazar payı ile ikinci sırayı aldı. Üçüncü sırada karşımıza yüzde 12 ile Apple çıkarken, dördüncü sırada ise yüzde 11 ile Xiaomi yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung liderken, Huawei halen ABD ambargosu nedeniyle alamadığı Android lisansı olmadan iyi gidiyor

Firma bildiğiniz üzere Android içinde Google Play Store’a alternatif uygulama marketi AppGallery’i de ciddi şekilde büyütüyor. Market içerisinde şu an Türkiye’deki birçok popüler uygulama da aktif olarak yer alıyor. Ancak firmayı 2021’de çok zorlu bir dönem bekliyor. Çünkü artık şirkete yönelik yazılım değil işlemci üzerinden büyük bir donanım ambargosu bulunuyor. Firmanın 2021’i nasıl geçireceğini herkes oldukça merak ediyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10