reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan otofokus performansıyla fark yaratan 50 megapiksellik sensör [Video]

Samsung geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy S20 Ultra modelinde 108 megapiksellik bir kamera sensörü tercih etmişti. Bu sensör 100 kat yakınlaştırma yeteceğiyle dikkatleri üstüne çekmişti. Şirket bu yıl Galaxy S21 Ultra modelinde geliştirilmiş 108 megapiksellik kamera sensörünü kullanmıştı.

Şirketin geliştirdiği yeni sensör daha iyi ve daha hızlı netleme yapmaya imkan tanıyor. Samsung yeni amiral gemisi akıllı telefonunda çok daha gelişmiş otofokus performansı sunmaya hazırlanıyor. Şirket, Dual Pixel Pro teknolojisine sahip yeni 50 megapiksellik sensörünü duyurdu. Samsung 50 MP ISOCELL GN2 adını taşıyan sensör kullanıcıların düşük ışıkta daha iyi fotoğraf çekebilmesine yardımcı oluyor. Dual Pixel Pro’nun Dual Pixel teknolojisine kıyasla düşük ışıkta ve hızlı hareket eden nesnelerde daha başarılı netleme sunduğundan söz ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı yeni sensörü hangi telefonlarda göreceğiz?

Samsung ISOCELL GN2 HDR teknolojisinde de iyileştirme sunuyor. Şirketin belirttiğine göre geliştirilmiş HDR performansı kullanıcıların daha başarılı fotoğraflar çekmesine olanak sağlıyor. Seri üretime giren sensörün hangi modellerde ortaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Bu yılın ağustos ayında tanıtılması beklenen yeni Galaxy Note serisinde veya Galaxy Z Fold 3’de bu sensörü görme olasılığımız kuvvetle muhtemel.