reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un yeni patentiyle S Pen telefon standına dönüşüyor

S Pen’i ile diğer akıllı telefonlardan ayrı bir yerde konumlanan Galaxy Note serisi gelişmeye devam ediyor.  Samsung’un yeni aldığı patent, S Pen’in ileride çok daha fonksiyonlu bir hale geleceğini gösteriyor.

spen
Alınan patentte görüldüğü üzere S Pen, telefon stantı olarak kullanılabiliyor. Kalemin bir kısmı yuvanın içerisinde kalıyor. Dışarıdaki kısım ise bükülerek telefonun istenen açıda durması sağlanıyor. Böylece video izlemek veya internette gezinmek daha kolay bir hale geliyor. Samsung’un bu patenti gelecek olan Note telefonlarında kullanıp kullanmayacağı ise merakla bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung’un yeni patentiyle S Pen telefon standına dönüşüyor” için bir cevap

  1. Aradakalan dedi ki:

    Acaba S-Pen kalem teknolojisinde daha ileri gidemeyeceklerini düşündükleri için mi bu ayrıntılara giriyorlar. Note 5’te Çıtçıtlı S-Pen’i görünce açıkcası zaten ümidimi kesmiştim ama bu da tüy dikme gibi bir şey olmuş.

    Ayrıca Note’ların arkasına yapıştırılan Nite Ize tarzı aksesuarların mıknatısları S-Pen çalışmasını engelliyor. Yani yapıştırıldığı alanda S-Pen maalesef çalışmıyor. LOG ofisinde varsa iPad Pro cihazınız varsa ve Apple Pencil için de bu durum söz konusu mu test edebilir misiniz? İmkanınız varsa çok iyi olur.