reklamı kapat

POPÜLER

Samsung şarj cihazı

Şarj cihazlarını kutudan atacak yeni isim: Samsung

Apple, iPhone 12 ailesini kulaklık ve şarj cihazı olmadan satışa sunmaya hazırlanıyor. İşte bu yoldan Samsung da gidecek gibi görünüyor.

Apple tedarikçileriyle bağlantı halinde olan Barclays araştırmacıları, iPhone 12 ailesinin kutusundan kablolu kulaklık ve şarj cihazı çıkmayacak demiş, daha sonra bu detay sağlam kaynaklardan analist Ming-Chi Kuo tarafından da onaylanmıştı. Apple’ın yeni dönemde geliştirdiği henüz tanıtılmayan 20W hızlı şarj adaptörünü harici olarak satacağı aktarılmış, yeni cihaz kutularının çok ince olacağı söylenmişti. Gelen bilgilere göre bu yoldan ciddi ciddi dünyanın alandaki en büyüğü Samsung da gitme kararı aldı. Sağlam kaynaklar firmanın 2021’den itibaren bazı akıllı telefon modellerini şarj cihazı olmadan satışa sunacağını aktarıyor. Bunun arkasında da artık hemen herkesin elinde birer şarj cihazının olması, USB-C üzerinden standartların oluşturulması, maliyetlerin düşürülmesi ve çevreye olan elektronik atık zararının azaltılması yer alıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ve Apple’ın izinden diğer firmalar da gidecektir

Firmaların bu planları birçok kullanıcıdan ciddi tepki çekiyor. Bazı kullanıcılar ise süreci oldukça mantıklı görüyor. Ancak Android tarafında tek bir güçlü USB-C şarj cihazının yıllarca sorunsuz olarak gidebildiği belirtiliyor. Bu açıdan şarj cihazlarının kutundan atılması hem çevre hem de maliyet açısından güzel duruyor. Bu durum aynı zamanda da hem şirketler hem de kişiler adına güzel sayılıyor.

İlginizi Çekebilir

2021’de yapılacak elektrikli scooter yarış serisi