reklamı kapat

POPÜLER

mercedes x-class prior

Satışları başlayan Mercedes X-Class ilk modifikasyon projesiyle karşımızda

Almanya merkezli Prior Design ekibi tarafından hayata geçirilen Mercedes X-Class geliştirmesi, tasarımsal olarak gözle görülür değişimleri beraberinde getiriyor.

Artık yavaş yavaş Türkiye yollarında görmeye başlayacağımız Mercedes X-Class‘ın satış rakamlarıyla markanın yüzünü güldüreceği beklentisi yüksek. Kullanıcıların yanı sıra bağımsız performans geliştiricilerinin de odağında olmasını beklediğimiz model kısa süre içerisinde ilk geliştirmesini alarak bizleri de yanıltmadı. Tesla, Lamborghini, Land Rover, McLaren ve örneğini kolaylıkla artırabildiğimiz pek çok üretici üzerinde yaptığı geliştirmelerle adından söz ettiren Almanya merkezli Prior Design‘ın radarına giren X-Class, iki farklı paket üzerinden farklı kimliğe bürünmüş şekilde karşımıza çıkıyor.

İki farklı tasarım paketi

X-Class dahilinde sunulan ve ülkemizde 184 bin TL‘lik fiyatla sunulan en üst donanım seviyesi Power’ın baz alındığı geliştirmelerde göze ilk çarpan parçalar lastik ve jant kısmında karşımıza çıkıyor. BF Goodrich‘in arazi lastiklerinin kullanıldığını projede 20 inç’i aşan jant seçimleri süspansiyon yapılarıyla değişlik gösteriyor. Bunun yanında yeniden tasarlanmış tamponlarla da kaslı görüntüsü pekiştirilen X-Class’da spoyler, ön ızgara ve arka tampon da fark yaratan seçenekler arasında ön planda. Şimdilik motor bölümüyle ilgili herhangi bir geliştirmenin yapılmadığı modelde 190 beygir güç ve 450 Nm tork değerleri dört tekerlekten çekişli altyapıyla kombin ediliyor. Önümüzdeki günlerde örneklerini daha fazla görmeyi beklediğimiz X-Class modifikasyonlarıyla birlikte ortaya çok daha zengin işler çıkacaktır.

Mercedes X-Class video