reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm tanıtımı

Savaş yaklaşıyor; Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm tanıtımı [Video]

Game of Thrones 8. sezon 1. bölüm açılışı gerçekleştirdi. İlk bölümün finalinin ardından HBO 2. bölüm için yayınladığı fragmanda Kışyarı’ndaki gerginliği ortaya seriyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones 8. sezon 1. bölüme dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Birinci bölümle yeni ve final sezonunun açılışını yapan Game of Thrones, gelecek olan görkemli finalin ve üçüncü bölümdeki büyük savaşın temellerini ilk bölümde atarak finali kurmaya başladı. Kahramanlarımızın artık son bir savaş için yavaş yavaş bir araya geldiği Kışyarı’nda gerilim hiç olmadığı kadar artarken Targaryen kızı da gerginliği körüklüyor. Kuzey’in Kralı ilan edilen Jon Snow’un tacını bir kenara itip Daenerys Targaryen’e bağlılık yemini etmesi Kuzeylilerin dikkatini gelecek devasa ölüm tehditine rağmen dağıtmış gibi görünüyor. Tüm bunlar olup biterken, Westeros’tan yola çıkan Jaime Lannister ise nihayet Kışyarı’na varıyor. Onu karşılayan ise “eski bir dost” oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci bölümde ilk hesaplaşma

Şüphesiz Jaime Lannister’ın gelişi, Cersei’nin planlarını da Stark’lara ve Targaryen’lere açık edecektir. Ancak fragmanda da gördüğümüz gibi Jaime’nin bir Lannister’ın asla istenmediği bir ortama girmesinin ötesinde daha büyük bir sorunu bulunuyor. Bizi ilk sezona götüren buluşma Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm ile gerçekleşecek. İlk sezonda Jaime, kendisini Cersei ile gören Bran Stark’ı kulenin tepesinden atmış ve öldürmek için elinden geleni yapmıştı. İlerleyen dönemlerde Bran bir daha asla yürüme yetisine kavuşamasa da artık çok daha etkili bir gücü bulunuyor. “Eski dostunu” karşılamak için Kış Yarı’nda bekleyen Bran’ın dışında Jaime’nin daha büyük bir başka sorunu daha var: Daenerys Targaryen.

Kral Katili lakabıyla anılan Jaime Lannister, Daenerys’in babasının Kral Muhafızı görevini üstleniyordu. Deli Kral’ı öldüren isim de yine Kral Muhafızı Jaime olmuştu. Bu olaydan sonra Kral Katili adını edinen Jaime’nin ünü ise elbette küçüklüğünden bu yana Daenerys’e anlatılanlar arasında yer alıyor. Çok uzun zamandır Jaime’ye karşı kin tutan Daenerys’in Jaime’yi ejderhalara yedirmemesi için ne gibi adımlar atılacağı merak konusu.

Jon Snow’un gerçek kimliğini öğrenmesi ise tüm durumu değiştirmiş durumda. Ancak Jon’un bu bilgiyi Stark aile mezarına gömüp gömmeyeceğini önümüzdeki bölümlerde göreceğiz. İkinci bölüm tanıtımını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz. İkinci bölüm 21 Nisan‘da izleyicilerle buluşacak.