reklamı kapat

POPÜLER

PC'ye gelen PlayStation özel oyunlar

Sevilen PlayStation oyunları için şaşırtan PC müjdesi

PlayStation için etkileyici oyunlara imza atan Quantic Dream, beklenmedik bir karar alıyor. Artık aralarında Detroit: Become Human‘ın da olduğu oyunlar PC’ye geliyor.

PlayStation, “platforma özel oyun” alternatifleriyle konsol savaşında her zaman bir adım öne geçmeyi başarıyor. Firmanın favori özel oyunlarının bir kısmı da Fransız stüdyo Quantic Dream tarafından hazırlanıyordu. Son olarak PS4 platformunda oynadığımız Detroit: Become Human buna en yakın örnek. Geliştiricinin Beyond: Two Souls, Heavy Rain gibi oyunları da PlayStation için akla gelen ilk “özel oyunlar” arasında yer almayı başarıyor. Ancak Quantic Dream cephesinde bu durum değişiyor. Geliştirici bu üç oyunu PS4 özel yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Oyunlar PC’ye geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Epic Games Store etkisi

PS4 sahibi olamadığınız için bu oyunları deneyimleme fırsatı kaçırdıysanız üzülmeyin. Çünkü firma oyunları Epic Games Store‘da satışa sunacağını müjdeledi. Söz konusu hamle Çin’in internet devi NetEase’nin Quantic Dream’e yaptığı yatırım sonrası geliyor. Amaç ise elbette daha büyük bir kitleye ulaşmak. PC cephesindeki “özel oyun” anlaşmalarıyla gündeme oturan Epic Games de bu fırsatı kaçırmamış gibi görünüyor. Epic Games geçtiğimiz birkaç ay içinde Metro: Exodus’u kendi özel oyunu yaparak Steam mağazasından kaldırmış, The Division 2’yi de kendi mağazası üzerinden yayınlamıştı. Hades ve Journey gibi sevilen indie oyunları da platformuna geçirmeyi başarmıştı.

Oyunların PC’ye çıkış tarihi ise şimdilik açıklanmadı. Ancak Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain’in bu yıl içinde PC’ye gelmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Detroit: Become Human fragmanı