reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock’un dördüncü sezon yayın tarihi belli oldu

1 Ocak’ta yayınlanan özel bölümüyle ağzımıza bir parmak bal çalan Sherlock, yeni sezon için en muhtemel yayın tarihini duyurdu. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tarih pek de yakın bir zaman değil.

Eğer siz de BBC‘nin yayınladığı Sherlock serisinin bir hayranıysanız, serinin severlerinin yaşadığı sıkıntıyı çok iyi anlıyorsunuz demektir. Film tadında üç bölümün ardından biten sezonun devamını senelerce beklemek her hayran grubunun yapabileceği bir iş değil. Ancak ne yazık ki durum daha iyiye gitmiyor. Bunun tek sebebi ise Benedict Cumberbatch‘in yoğun planları.

Yeni sezonun yayın tarihi için 2017‘yi işaret eden yayın şirketi PBS’in başkanı Paula Kerger, Benedict Cumberbatch’in yoğun çalışma programının sezonlar arasındaki uzun bekleyişin sebebi olduğunu belirtiyor. Haksız da sayılmaz. Popülerliği bir hayli artan Cumberbatch’in son dönem dahil olduğu filmlere baktığımızda Black Mass ve Dr. Strange‘in yanı sıra pek çok duyurulmuş, çekim aşamasında ya da yeni tamamlanmış filmin olduğunu görüyoruz. Sherlock’la beraber geri gittiğimizde ise aynı şekilde The Imitation Game, Hobbit, Star Trek Into Darkness gibi pek çok önemli yapımda yer alıyor. Bu da işleri zora sokuyor.

Yine de 2017 tarihi ağızlardan çıktığına göre takvimlerde ocak ayının ilk haftasını işaretlemekte fayda var. Özel bölüm de dahil olmak üzere tüm sezonların ocak ayında yayınlandığı düşünülürse belki gelecek yıla da Sherlock ile başlayabiliriz.