reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Siparişler askıya alındı; Rusya-Ukrayna savaşı Audi’ye pahalıya mâl oldu

Audi, Rusya ile Ukrayna savaşı sebebiyle İçerisinde amiral gemilerinin de bulunduğu üretim planlamasında ciddi aksamalar yaşıyor.

Advertisement

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın otomotiv dünyasına etkileri mart ayının ilk günlerinden itibaren dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Özellikle bölgedeki kablo sistemleri odaklı üreticilerin fabrikalarını kapatmak zorunda kalmasıyla birlikte elektrikli ve hibrit araçların bantlarında ciddi aksamalar gündemde. Bu noktada Almanya merkezli önemli markaların birbiri ardını izleyen açıklamalarıyla birlikte siparişlerin aksaması da kaçınılmaz gelişmeleri getiriyor. Ay başında grup içerisindeki tüm markaları etkileyecek bir üretim arası duyuran Volkswagen içerisinde Porsche sonrası Audi de bireysel bir bildiri yayınladı. Duyuru kapsamında markanın tüm üst seviye modelleri için siparişlerin askıya alındığı bilgisi dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi müşterilerinin teslimat tarihleri ileriye atılıyor

Almanya merkezli kaynaklardan Automobilwoche’ye konuşan üst düzey bir yetkili, üretimin günler hatta haftalar sürecek bilinmezlik tablosu içerisinde aksadığını ifade ediyor. Bu hamleyle birlikte halihazırda etkilendiğini bildiğimiz Q4 e-tron’un dışında; A4, A5, A6, A7, TT, Q7 ve Q8 gibi isimlerin tamamı da artık teslimatta gecikme listesinde kendisine yer buluyor. Markanın A1, A3, Q2 ve Q5 gibi isimleri ise üretimdeki bu aksamadan şu aşamada en az etkilenecekler arasında. Marka kaynaklarına göre aralıklarda devam etmesi beklenen üretim aksamalarının nisan ayının ortalarına kadar etkisini hissettirmesi bekleniyor. Fabrikanın şimdiden bayilerle iletişime geçerek sipariş bekleyen kullanıcıların teslimat tarihlerini açığa almasını belirttiği de gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR