reklamı kapat

POPÜLER

ARTE televizyon

Sıra dışı tasarımıyla hayranlık uyandıran televizyon konsepti

Gelişen ve değişen teknolojilerle beraber evlerin vazgeçmilmez bir parçası olan televizyonlar da yenilenen tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Giderek incelen televizyon tasarımlarına ise benzersiz bir konsept dahil oluyor.

Giderek incelen, zaman zaman kavisli halde karşımıza çıkan televizyon tasarımları şüphesiz çağın dinamikliğine ayak uydurmaya çalışıyor. Televizyon tasarımı denince akla gelen ilk isimlerden olan Samsung’unsa bu alanda çok başarılı modelleri mevcut. Ancak özellikle tablo tasarımlı Samsung The Frame‘i dahi kıskandıracak bir konsept çalışma bulunuyor. Tasarımcı Euikyun Koh‘un imzasını taşıyan bu model, tasarımıyla fark yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İncecik gövde, sade çizgiler

Neredeyse çerçevesiz tasarımıyla kendine hayran bırakan ARTE, detaylarda da hayli çekici unsurlar barındırıyor. Dikkat dağıtabilecek tüm tasarım detaylarından kurtulan televizyon, ünite olarak bir pürüzsüz yüzeye sahip bir taş parçasını kullanıyor. Bu taş aynı zamanda hoparlör işlevi de görüyor. Sesi dört bir yana yayan hoparlörle derinlemesine bir deneyim mümkün oluyor. Salonunuzda sergileyeceğiniz bir sanat eseri gibi tasarlanan ARTE’nin inceliği ise piyasadaki modelleri imrendirecek cinsten. Farklı bir tasarım ortaya koymak isteyen Koh’un başarılı bir iş çıkardığını söylemek mümkün. Ancak ne yazık ki bu etkileyici iş, konsept bir tasarımdan ibaret. Tasarımcının diğer işleri için Behance hesabını buradan takip edebilirsiniz.