reklamı kapat

POPÜLER

Sızıntılar tahminleri yanıltmadı; işte fotoğrafları ve performans verileriyle BMW M5 Competition Pack

04 Mayıs 2018

Tanıtımı için önümüzde artık oldukça kısıtlı bir zamanın kaldığı BMW M5 Competition Pack, dış basından gelen detaylı sızıntıyla karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz ay içerisinde M2 Competition ile ceplerimizi boşaltma konusunda bir hayli başarılı bir hamle gerçekleştiren BMW’den sıradaki beklentimiz benzer bir yol üzerinden devam ediyor. Bir süredir dedikodu ve iddialar üzerinden şekillenen özellikleriyle sizlerle değerlendirdiğimiz M5 Competition Pack üzerine olan bu beklentilerimiz maalesef hala resmi kaynaklardan gelen detaylarla şekillenmeye başlamadı. BMW’nin bu çekingen tavrı devam ederken, markaya yakın kaynaklardan birisi olarak bilinen Bimmerpost, versiyonla gelecek olan teknik detaylarla birlikte detaylı görselleri de sayfası üzerinden karşımıza çıkarttı. Teknik olarak neredeyse kesin olarak nitelendirdiğimiz değerleri doğrulayan bu sızıntı, en büyük rakibi olan Mercedes-AMG E63 S ile çok daha net bir karşılaştırma yapmamıza olanak sağlayacak.

Fiyatları halen net değil

Detaylara geçmeden önce eğer modelle ilgili büyük bir beklenti içerisindeyseniz, bunu biraz daha azaltmanızı önerebiliriz. Çünkü resmi tanıtımla birlikte bizleri büyük oranda sürprizle karşılayan bir model olmayacak. Güç olarak 25 beygir gibi biraz hayal kırıklığı yaratan artışı beraberinde getireceği netleşen paketle birlikte 625 beygir-800 Nm tork kombinasyonunun kullanıma hazır olacağını söyleyebiliriz. Bu iyileştirilmiş makineyle birlikte 0-100 değerinin 0,1 saniyelik iyileşmeyle 3,3 saniye olacağı da sızıntıyla birlikte kendisini gösteriyor. Güç artışlarıyla birlikte limitlerini düşürecek olan parça ise tahmin edebileceğiniz üzere ağırlık olacak. Karbon fiber motor kapağı ve gövde panelleriyle birlikte gelecek olan bu ağırlık kazanımı kullanım sırasında hissedilecek gibi gözüküyor. Tüm parçaları bir araya getirdiğimizde ise güç olarak E63 S’ten 22 beygir geride, tork olarak ise 50 Nm ileride olan bir modelin bizleri beklediğini görüyoruz. Fiyatıyla ilgili hala net bir bilginin olmadığı M5 Competition Pack’in standart versiyon üzerine yaklaşık 8 bin dolar gibi bir artışla gelmesi bekleniyor.

İlgili video

2018 BMW M5

İLGİLİ HABERLER