reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Slavia

Skoda Slavia; markanın yeni kompakt sedanından ilk resmi detaylar

İlk aşamada Güney Asya pazarı odağında satışa sunulması beklenen Skoda Slavia, Rapid sonrası bu segmentte markayı temsil edecek.

Skoda’nın Honda City ve Renault Taliant gibi kompakt sedan pazarında rekabet etmek üzere geliştirdiği Slavia ile ilgili detaylar kademeli olarak kendisini göstermeye devam ediyor. Kısa süre önce ipucu niteliğinde tek karelik bir fotoğrafı paylaşılarak nabız verilen modelle ilgili bugün artık elimizde ilk ciddi görüntünün varlığından bahsedebiliyoruz. Devam eden geliştirme sürecinden gelen fotoğrafta yoğun kamuflajlı şekilde bizi selamlayan Skoda Slavia, bu sayede gövde yapısı olarak genel hatlarını da ilk kez ortaya koymuş oluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Slavia için masadaki beklentiler

Rapid sonrasında ailedeki boşluğu dolduracak olan Slavia ile ilgili şu aşamada çok ciddi bir teknik detay olduğunu söylemek zor. Bu noktada kesin olan ilk parçalar ise aracın Hindistan başta olmak üzere Güney Asya odaklı satışa sunulacağını gösteriyor. Bu da en azından şimdilik Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa pazarının katlar arasında olmaması demek. Lakin Honda’nın City’i Türkiye’ye getirme hamlesini temel aldığımızda, Slavia için de ufak da olsa bir umut barındırdığımızı belirtmeden geçmeyelim. Volkswagen grubunun MQB A0 platformu üzerine geliştirilecek olan Slavia’nın motor tarafında bu altyapı üzerine geliştirilmiş diğer örnekler üzerinden benzer seçenekler taşıması bekleniyor. Satışlarına kısa süre önce başlanan Polo’dan bildiğimiz 1.0 litrelik üç silindir TSI ve 1,5 litrelik dört silindir TSI seçenekleri şu aşamada beklentilerim odağında. Şanzıman tarafında ise manuel ile birlikte DSG’nin de sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Slavia ile son ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video