reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat’i daha etkili kullanmanızı sağlayacak az bilinen özellikler

Snapchat son zamanların en fazla kullanılan sosyal medya mecralarından biri olmasıyla dikkat çekiyor. Arkadaşlarımıza ve ailemize birkaç saniyede kaybolan fotoğraf ve videolar gönderebildiğimiz uygulama giderek daha fazla ilgi görüyor. Instagram ve Facebook gibi mecralar da, Snapchat’in sevilen özelliklerini kendilerine uyarlamaya çalışıyor. Tüm bu ilgiye rağmen Snapchat’in de pek fazla bilinmeyen bazı özellikleri var. Uygulamayı daha etkili ve kişiselleştirilmiş şekilde kullanmanızı sağlayacak az bilinen özelliklerini bir araya getirdik.


Arkadaş emojilerini değiştirin

Snapchat’te biriyle uzun süre iletişim kurduğunuzda, o kullanıcının isminin yanındaki ifade farklılaşıyor. Peki bu ifadeleri istediğiniz gibi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için önce ekranın tepesindeki hayalet logosuna basın. Ardından sağ üstteki ayarları açın. Ek hizmetler başlığı altında yer alan Yönet seçeneğine tıklayın. Arkadaş emojilerinden istediğiniz ifadeleri seçip, hemen kullanmaya başlayın.

snapchat-arkadas-emojileri


Çektiğiniz fotoğrafları galeriye kaydedin

Snapchat eskiden olduğu gibi çekilen fotoğrafları otomatik olarak galeriye kaydetmiyor ancak bu durumu ayarlardan değiştirmek mümkün. Bunun için önce ekrandaki hayalet logosuna basıp, sağ üstten ayarları açın. Anılar bölümüden Şuraya Kaydet seçeneğine gelin. Bu bölümden çektiğiniz fotoğrafları kaydedebileceğiniz yerlere dair seçenekleri bulabilirsiniz.

snapchat-galeriye-kaydet


Arkadaşlarınızın Snapchat ismini değiştirin

Snapchat arkadaşlarınızla iletişim kurmayı daha keyifli hale getiriyor. Kullanıcı ismini hatırlamakta zorlandığınız ya da komik bir takma ad ile anmak istediğiniz arkadaşınızı kendinize özel olarak isimlendirebilirsiniz. Bunun için hayalet logosuna basıp, arkadaşlarım kısmına gelmeniz gerekiyor. Ardından takma ad vermek istediğiniz arkadaşınızın ismine basın. Açılan ufak pencerede tekrar ismin üstüne basarak arkadaşınızın hesabını istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz.

snapchat-arkadas-kaydet


Bitmojileri, Snapchat’te kullanın

Son zamanlarda giderek popülerleşen Bitmojileri Snapchat’e taşıyabilirsiniz. Tabii bunun için en azından iOS 9 veya Android 4.1 ile çalışan bir akıllı telefon gerekiyor. Bitmoji uygulamasında hesabınıza girdikten sonra, Snapchat’i açın. Hayalet logosuna tıklayıp, sağ üstte yer alan ayarları açın. Bitmoji seçeneğini bulup, hesaplarınızı bağlayın. Başarılı olduğunuzu çıkan ekranla anlayacaksınız.

snapchat-bitmoji


Snapchat usulü doğum günü kutlaması yapın

Uygulama ayarlarında yer alan bir özellik ile doğum gününüzü Snapchat’e taşıyabilirsiniz. Hayalet logosuna tıklayıp, sağ üstten ayarları açın. Hesabım başlığı altında yer alan doğum günü bilgilerinizi güncelleyin. Doğum gününüz geldiğinde Snapchat’te isminizin yanında bir pasta emojisi belirecek. Ayrıca o gün Snapchat’ten size özel sürprizler göreceksiniz.

snapchat-dogumgunu

YORUMLAR