reklamı kapat

POPÜLER

Uçan küvet

Son dönemin en ilginç projesi: Uçan küvet [Video]

CES 2018‘in yoğun gündemine kısa bir ara verelim. Karşımızda son dönemde yapılmış en çılgın projelerden biri tanesi olan uçan küvet bulunuyor. The Real Life Guys kanalı tarafından hazırlanan yeni bir hava aracı, uçarken duş almanıza imkan tanıyacak gibi duruyor.

20 yaşındaki iki Alman ikizin özel yardım alarak hazırladığı uçan küvet, gerçekten üretilmiş ve gösterildiği kadarıyla sorunsuz şekilde havada kalabiliyor. Oldukça absürt bir fikir olmasına rağmen standart bir banyo küvetini dört pervaneli bir hava aracı haline getiren ikili, birçok deneme sonrasında başarıya ulaşmış görünüyor. İlk denemelerde ciddi denge sorunu yaşandığı görülürken, doğru tork/ ağırlık dengesi kurulunca sorunsuz bir uçuş deneyimi elde ediliyor. Şu an elbette uçarken duş almak için kullanılamayan ürün, sadece yerden kontrol ediliyor. Ancak gelinen seviye çok saşma olarak görünmesine rağmen ileride bunun da mümkün kılınabileceğini gösteriyor.

Uçan küvet sadece bir başlangıç

Biliyorsunuz son dönemde büyük havacılık firmaları uçan taksiler üzerinde çalılıyor. Çoğu pilotsuz olarak büyük birer drone gibi çalışacak bu taksiler, uçan küvetin geleceğini gözler önüne seriyor. İnsanoğlu artan yer trafiği nedeniyle artık şehirler içerisinde de uçarak gezmek istiyor. Yani bu alanda çok ama çok büyük bir gelecek bulunuyor. Bu zihin açıcı küvetin videosu ise aşağıda yer alıyor.

Video