reklamı kapat

POPÜLER

Son Wolverine filmi Logan’ın başlangıcı çok farklı olabilirdi

Hugh Jackman‘ın rol aldığı Logan vizyonda olduğu dönemde izleyicilerden büyük ilgi gördü. Gişe macerasını oldukça başarılı bir şekilde tamamlayan yapım şimdi Blu-ray versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Bu süreçte Logan‘ın hazırlık dönemine dair yeni bilgiler de gün yüzüne çıkıyor. James Mangold‘un açıklamalarına bakılırsa film oldukça farklı ve dramatik bir şekilde başlayabilirmiş.

Bildiğiniz gibi Logan, Wolverine’in beyaz perdeye vedası olmasına rağmen Charles Xavier‘ı oldukça farklı bir şekilde ele almasıyla da dikkat çekici bir yapımdı. Onun alıştığımız güçlü duruşa sahip olmaması ve seneler önce yaşananların yükünü hala taşıması gibi detaylar Logan’ı güzelleştiriyordu. Hikaye içinde bahsi geçen ancak tam olarak neler yaşandığını öğrenemediğimiz anlar da vardı. Bunlardan biri Westchester kazasıydı. Birçok X-Men üyesinin ölümüne neden olan bu olay hem Charles Xavier’i hem de Logan’ı derinden etkilemişti. Yapılan açıklamalara bakılırsa filmin bu sahneyle başlatılması planlanıyormuş.

Filmin yönetmeni James Mangold önceki planları “Aslına bakarsanız Westchester kazasının olduğu bir açılış sahnesi yazmıştım. Bu sahne ile kimlerin öldüğü oldukça net şekilde görünüyordu. Westchester kazasını hikayeden çıkartmamızın nedeni bunu başka bir filme saklamak değildi. Eğer bu şekilde başlasaydık film Logan ve Charles hakkında olmayacaktı. Bir X-Men hikayesine dönüşecekti. Bu şekilde başlayan bir senaryo okuduğunuzda filmin devamı bu trajedi hakkında oluyor. Oysa ki işin trajedi kısmı karakterlerin arka planında yaşanıyor.” sözleriyle özetledi.

Her ne kadar Westchester kazasında yaşananları görmek istesek de, bu kararın Logan açısından oldukça yerinde olduğunu düşünmeden edemiyoruz.