reklamı kapat

POPÜLER

Sony FDR-X3000 incelemesi

22 Ocak 2017

sony

AKSESUARLAR VE PİL

Kutu içeriğinden çıkan su kabı ve uzaktan kumanda haricinde kameraya Sony’nin opsiyonel olarak sunduğu farklı aksesuarlar da takılabiliyor. Bu aksesuarlar arasında uzatılabilir sabitleyici, monopod, parmak tutma yeri, gidon bağlantısı ve daha birçok aksesuar yer alıyor. Bu aksesuarlardan herhangi birini kullanarak çekim tekniğinizi geliştirmek mümkün. Kamerada bununla birlikte Sony’nin son yıllarda satışa sunduğu aynasız fotoğraf makinelerinde yer alan kablosuz bağlantı desteği de bulunuyor.

iOS ve Android için geliştirilen PlayMemories uygulamasıyla kaydedilen içerikleri kablosuz aktarmak ve mobil cihazlar üzerinden canlı önizleme de yapılabiliyor.

GPS bağlantısına sahip olan kamerada videolara konum etiketleri de eklenebiliyor. GPS özelliği sayesinde Action Cam Movie Creator uygulamasını kullanırken otomobille veya bisikletle yapılan hız bilgileri de görülebiliyor. Kameranın pil ömrü performansı ise gayet başarılı. 60 Mps’te ve 4K çözünürlükte kaydettiğimiz videolarda kamerayı yaklaşık 1 saat, Full HD çözünürlükteki videolarda ise kamerayı yaklaşık 1,5 saat boyunca kullanabildik. Lafı toparlayacak olursak Sony FDR-X3000, oldukça başarılı çalışan görüntü sabitleme sistemi ve 4K çözünürlükte sunduğu performansla şu sıralar aksiyon kamera satın almayı düşünenler için çok iyi seçenek.