reklamı kapat

POPÜLER

Sony Japonya başkanı bile PS4’ün son halini görmemiş

Geçtiğimiz günlerde Sony, PlayStation 4 için bir basın etkinliği düzenlemiş ve yeni konsoluyla ilgili merak edilen her şeyi duyurmuştu. O etkinlikte konsolun kendisi hariç her şey sergilendi. PlayStation 4’ün tüm teknik detayları, yeni kontrolörün özellikleri ve oyunlarıyla PS4’te boy gösterecek olan iş ortakları hakkında fazlaca bilgimiz oldu ama konsolu göremedik. Üstelik de yeni konsolun gösterilmemesi konusunda yorum yapan Sony Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida, daha sonrası için de sergilenecek bir şeyler kalması gerektiği ve o yüzden bu yolu izledikleri yönünde bir yorum yapmıştı.

Ancak Sony’den başka bir yetkilinin 4Gamer’a verdiği röportajdan PlayStation 4’ün tasarımının henüz tamamlanmamış olduğu anlaşılıyor. Sony Computer Entertainment Japonya‘nın başkanı Hiroshi Kawano‘ya konsolun tasarımıyla ilgili sorular yönelten 4Gamer‘a Kawano şöyle bir yanıt veriyor: “Dürüst olmak gerekirse son tasarımı ben de görmedim. Bugün gösterdiğimiz kontrolörün bile son halini dün ya da önceki gün görmüştüm.”

Bu, tabii ki ortada bir Sony PS4 olmadığının kanıtı değil. Bu yorum, sadece birtakım prototipler ve tamamlanmamış tasarımlar olabileceğini gösteriyor. Yani öyle görünüyor ki Sony’nin, PS4’ü sergilememesindeki tek sebep “heyecan yaratmak” değil.