reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

PlayStation 5 neden gösterilmiyor? Cevap bir “sorun” olabilir!

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 için önemli dedikodular dönmeye başladı. Konsolun halen gösterilmemesinin arkasında bir sorun olabilir.

PlayStation 5 nasıl görünüyor halen bilmiyoruz. Xbox Series X’i uzun süre önce gördük ancak Sony halen yeni nesil konsolunun tasarımını göstermedi. İşte bunun arkasında bir donanım sorunu bulunuyor dedikodusu dolanmaya başladı. Kaynaklara göre konsolun güçlü CPU ile GPU birimleri ve inanılmaz hızlı SSD’si ciddi şekilde ısınıyor. Güçlü donanımın ısınması elbette normal. Ancak firma bu donanımları uzun süre boyunca en yüksek performansta sorunsuz olarak çalışacak şekilde serin tutmayı henüz başaramamış gibi görünüyor. Kaynaklar bu yüzden konsolun şimdiye kadar planlanan tasarımla gelmeyeceğini, tasarım konusunda yeni çalışmanın başladığını belirtiyor. Firmanın yeni tasarımda Xbox Series X benzeri kule tipi bir kasa düşündüğü, ancak onun da rakibi kopyalamak gibi olacağından tercih edilmek istenmediği aktarılıyor. Ayrıca firmanın oyun geliştiricilere konsolun tam gücü konusunda da net şeyler sunmadığı gelen bilgiler arasında. Bu yüzden de firmaların optimizasyon konusunda ne yapacaklarını tam olarak bilemediği, durumun şu an için kötü göründüğü ve Sony’nin bu aşırı ısınma konusunda ciddi endişe duymaya başladığı aktarılıyor. Firmanın bunları 2020 sonunda yapılacak PlayStation 5 çıkışı öncesinde çözmesi umut ediliyor. Ancak şimdilik iyi haberler gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 en son oyun konusunda bir açıklama ile gündeme gelmişti

Tüm teknik özellikleri burada yer alan PlayStation 5 için Sony önemli bir bilgi vermişti. Firma konsolun çıktığında PS4’ün sadece en popüler 100 oyununu destekleyeceğini açıklanmıştı. Ancak bu oyuncuların hiç hoşuna gitmedi. Hatta bu konuda gerçekten çok büyük tepkiler gösterildi. İşte bu durum nedeniyle Sony bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Bu açıklamaya göre konsol çıktığı zaman 4000’den fazla PS4 oyununu PS5 üzerinde yüksek kare hızı ve çözünürlük ile oynatabilecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia