reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

PlayStation 5 için ortaya çıkan çok iyi “oyun deneme” imkanı!

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 için dikkat çeken bir gelişme ortaya çıktı. Model oyun deneme konusunda çığır açabilir. İşte detaylar;

2020 sonunda gelecek PlayStation 5 en son fiyat konusunda gündeme gelmişti. En son ortaya atılan iddialarda konsolun yüksek donanım maliyeti nedeniyle 499 dolar ila 549 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı aktarılmıştı. Şimdi ise konsol ile alakalı dikkat çeken bir oyun detayı gündeme geldi. Yapılan bir sızıntıya göre yeni konsolda oyun demoları anlık olarak denenebilecek. Bunun için yeni bir PS Store arayüzü hazırladığı aktarılan firma, demo’ları oyunculara indirmeden deneyimleme şansı verecek deniyor. Bunun arkasında ise konsoldaki çok ama çok hızlı SSD depolama birimi yer alacak gibi görünüyor. Henüz yüzde 100 kesinleşmeyen bu detay, oyunları satın almadan önce denemeyi inanılmaz kolaylaştıracak izlenimi oluşturuyor. Bu da oyuncuları fazlasıyla memnun edecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 halen karşımıza çıkmadı

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz DualSense isimli kontrolcüyü gördük ancak halen konsolun kendisini görmedik. Peki konsolu neden görmüyoruz? Daha önce konuşan bazı kaynaklara göre konsolun güçlü CPU ile GPU birimleri ve inanılmaz hızlı SSD’si şu an ciddi şekilde ısınıyor. Firmanın bu donanımları halen uzun süre boyunca en yüksek performansta sorunsuz olarak çalışacak şekilde serin tutmayı başaramadığı iddia ediliyor. Kaynaklar bu yüzden konsolun şimdiye kadar planlanan tasarımla gelmeyeceğini, tasarım konusunda yeni çalışmanın başladığını belirtiyor. Firmanın yeni tasarımda Xbox Series X benzeri kule tipi bir kasa düşündüğü, ancak onun da rakibi kopyalamak gibi olacağından tercih edilmek istenmediği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia