reklamı kapat

POPÜLER

Sony WH-1000XM4 kablosuz kulaklık
Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4 kablosuz kulaklık tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

Kulaklık pazarının önemli isimlerinden Sony, ürün gamına beklenen Sony WH-1000XM4 kablosuz kulaklık modelini eklediğini duyurdu.

Pazarda oldukça popüler WH-1000XM3’ün yerini alan Sony WH-1000XM4, kablosuz kulaklık pazarının en yeni ve güçlü seçeneklerinden birisi konumunda. Görebileceğiniz üzere kafa üstü formunda olan kulaklık, dahili QN1 çipiyle çok gelişmiş bir aktif gürültü engelleme teknolojisine (ANC) sahip. Bu konuda çok ama çok iddialı olduğu aktarılan XM4, teknik olarak biraz daha detaya indiğimiz zaman 40 mm HD Hybird sürücüler üzerine kuruluyor ve sürpriz olmadığı üzere çok yüksek bir ses kalitesi sunuyor. Sony’nin başka modellerinde de yer alan 360 derece ses desteği bulunan kulaklık, sızdırılan bir video ile daha önce de öğrendiğimiz üzere faydalı özelliklere de sahip. Örneğin model konuma göre özel olarak ses profilleri sunabiliyor. Yani eviniz ve iş yerinizi için otomatik şekilde değişen ses profilleri belirlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda kablosuz kulaklık konuşmaya başladığınızı duyduğu zaman müziği otomatik olarak da durdurabiliyor. Bu da aktif şehir hayatında gerçekten çok ama çok kullanışlı görünüyor. Kulaktan çıkarıldığı zaman müziği otomatik şekilde durduran kulaklık, yan yüzeylerden dokunmatik kontrol altyapısına sahip ve her konuda ses ile ANC özelleştirmesi getiriyor. Yerleşik mikrofonlarıyla telefon görüşmesi yapılabilen ve burada Google Asistan ile Amazon Alexa destekleri olan Sony WH-1000XM4 kablosuz kulaklık, 30 saat pil ömrü sunuyor. Burada 10 dakika şarj ile 5 saatlik müzik için dolum sağlanabiliyor.

Sony WH-1000XM4 kablosuz kulaklık iki farklı renkte geliyor

Ağustos ayının ortasında raflardaki yerini alacak kulaklığın yurt dışı fiyatı 350 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu modelin Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak henüz modelin ne zaman Türkiye’ye geleceği ya da Türkiye fiyat bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un özel katlanabilir telefon modeli