reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ Premium Android 8.0 Oreo
Sony Xperia XZ Premium
Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium kullanıcılarına sevindirici haber

Sony Xperia XZ Premium kullanıcılarına bugün güzel bir haberimiz var. Eylül ayında Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak cihazların listesini paylaşan Sony, nihayet Xperia XZ Premium telefonları için Android 8.0 güncellemesini yayınladı. Android 8.0 Oreo güncellemesini alan ilk Xperia modeli olan Xperia XZ Premium güncellemeyle birlikte yeni yeteneklere kavuşuyor.

Android 8.0 Oreo ne gibi yenilikler vadediyor?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor.

Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Xperia XZ Premium’un çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.