reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones

Sophie Turner’dan akılları karıştıran Game of Thrones finali açıklaması

14 Aralık 2017

Sophie Turner bu aralar Game of Thrones konusunda pek ketum olamıyor. Ünlü oyuncu bu kez dizinin finaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Emin adımlarla sona yaklaştığımız Game of Thrones, uzun bir yolculuğu efsanevi bir finalle kapatmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon HBO’nun sızıntılarına karşın 1 milyar izlenmeye ulaşan dizinin haliyle finali için heyecanlıyız. George R. R. Martin’in 6. ve 7. kitabı yazma konusunda da herhangi bir acelesi olmadığına göre, hikayenin sonunu ilk olarak dizide izleyeceğiz. Bildiğiniz gibi kitaptan yavaş yavaş ayrılan dizi 7. sezonda bağlarını tamamen koparmıştı. 2011 yılında hayatımıza giren dizinin olası sezon finali ise 2019’dan önce görünmüyor. Ancak bu süre zarfında her gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sophie Turner’ın THR‘a verdiği röportaj da bize sezonla ilgili ipuçları veriyor.

Game of Thrones’un sonu

Dizinin son sezonunun çekimleri nihayet başladı. Ağustos’ta bitmesi planlanan çekimlerin başlamasıyla oyuncular da artık konuya hakim. Turner, bugüne kadar her sezon kimin öleceğini, kimin devam edeceğini tartıştıklarını belirtiyor. Ancak çekimlerin başlamasıyla beraber kimin öleceğini ve kimin kazanacağını öğrendiklerini; bunun fazlasıyla tatmin edici olduğunu söylüyor. Son sahnelerini çektikleri için ekibin çok duygusal olduğunu da belirtiyor.

Sansa Stark’ı canlandıran Turner, dizinin sonunu beğense de bazı izleyicilerin tatmin olmayacağının da farkında. Hayranların pek çok teorisinin bulunduğunu ve bazı insanları bazı yerlerde görmek istediklerinin farkında olduğunu söyleyen Turner, teorileri suya düşünce mutsuz olabileceklerini söylüyor. Ancak David Benioff ve Dan Weiss’ın hikayeyi ilerletme ve sonlandırma seçiminin onu mutlu ettiğini ekliyor. “Diziyi nasıl sonlandırmak isterlerse bana uyar” demeyi de ihmal etmiyor.

Senaryoyu okumayı tamamladığında bunun üzücü ancak aynı zamanda gurur verici olduğunu belirten Turner, “Sonunda başardığınızı anlıyorsunuz” diyor. Sekizinci sezonla ilgili çok fazla detay vermese de hazırlanan sonun herkesi memnun etmeyeceği aşikar. Zaten böyle bir şeyin mümkün olduğunu da düşünmüyoruz. Ancak taraflar arasında en çok kimin hayranı üzülecek işte asıl soru o. Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR