reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Sophie Turner’ın Game of Thrones finali savunması

Nasıl biteceğini uzun zamandır merak ettiğimiz Game of Thrones, The Iron Throne bölümüyle son buldu. Beğenilmeyen bölümü Sophie Turner savundu.

Daha en başından beri hepimiz Game of Thrones’un nasıl biteceğini öğrenmek istiyorduk fakat kimse finalin bu kadar kötü olacağını tahmin etmemişti. Tıpkı Lost gibi çok kötü şekilde sonlanan dizi izleyicilerin büyük tepkileriyle karşı karşıya kaldı. Sansa Stark karakteriyle karşımıza çıkan Sophie Turner ise finali şu sözlerle savundu.

Game of Thrones finali eleştirileri saygısızlık

“Açıkçası tepkilere şaşırmadım. Herkesin aklında kendi istediği bir final var ve işler kendi istedikleri yönde ilerlemeyince tepki göstermeye başlıyorlar. Game of Thrones’u güzel yapan hep şaşırtıcı bir şeyler yaşanmasıydı. Bu da Ned Stark’ın birinci sezon finalinde infaz edilmesiyle başladı. Bu yüzden Daenerys deli kraliçeye dönüşmesi hayranlar açısından negatif bir gelişme olmamalı. Elbette şaşırtıcı. Başlatılan imza kampanyaları ve eleştirilerin çok saygısızca olduğunu düşünüyorum. Bu dizide bir ekip, yazarlar ve filmciler emek veriyor. On sene boyunca yılda 11 ay çekim yaparak ortaya çıkartılıyor. Ekibin büyük emek verdiği bir iş sadece izleyicilerin istediği gibi bitmedi diye saygısızlık yapılması çok yanlış.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sorun şu ki Game of Thrones hayranları dizi istedikleri gibi bitmedi diye tepki göstermiyor. Daenerys’in delirmesi de problem değil. Sorun son altı bölümde yaşananların hiçbir temelinin olmaması. Yapılan karakter gelişimlerinin çöpe atılması. Bu sebeple her eleştirinin saygısızlık olmadığını ifade ederek Sophie Turner’a katılmıyoruz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı