reklamı kapat

POPÜLER

spotify

Spotify’dan Apple Music’i üzecek abone sayısı açıklaması

Şu aralar başı tazminat davalarıyla bir parça dertte olsa da, Spotify liderlik koltuğundan kolay kolay kalkmayacak gibi görünüyor. Şirketin abone sayısı Apple Music‘e fark atıyor.

YouTube’un da yeni “ödemeli” bir sistemle dahil olmaya çalıştığı çevrim içi müzik platformları arasındaki savaşta, Spotify bulunduğu konumdan adeta rakiplerine el sallıyor. Firma dün paylaştığı Twitter gönderisiyle 70 milyon aboneye ulaştığını açıkladı. Firmanın Temmuz 2017’de 60 milyon abonesi bulunuyordu. Hızlı büyümesi devam eden müzik platformu günlük aktif kullanıcı sayısını ise açıklamıyor. Ancak geçtiğimiz haziran ayında bu sayının 140 milyona kadar çıktığı tahmin ediliyordu. Bildiğiniz gibi müzik platformunu kullanabilmek için illa abone olmak gerekmiyor. Bazı ayrıcalıklardan fedakarlıkta bulunup, reklamlara da katlanabilirseniz ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz.

Rakipler arasında lider

En popüler çevrim içi müzik servisi olmayı başaran firmanın Apple Music ile de arasını hayli açtığını belirtelim. Apple, Eylül 2017’de 30 milyondan fazla aboneye ulaştığını açıklamıştı. Tidal ise bu konuda bilgi vermiyor. Sebebini tahmin ediyor gibiyiz… YouTube’un yeni servisi henüz tanıtılmadı ancak bu pastadan ne gibi bir pay koparacağı ise merak ediliyor. Öte yandan Spotify şu an 1,6 milyar dolar değerinde bir tazminat davasıyla karşı karşıya. Wixen Music Publishing, servisi “doğru lisanslama yapmadan içerik kullanma” ile suçluyor. Davanın sonucunu hep beraber göreceğiz.