reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars Battlefront incelemesi

Yıllardır BattlefIeld serisi ile gönüllerimize taht kurmuş, onlIne mücadelede krallığını ilan etmiş olan DICE, bu kez isminin ağırlığı çok daha fazla olan bir topa giriyor. “Yaptıkları yapacaklarının garantisi” olsa da, bu garanti söz konusu isim Star Wars olunca geçerliliğini pek koruyamıyor

Bir ürünün kapağına “Star Wars” yazdığınızda ürün hayatına 1-0 önde başlıyor. Bu ürünün ne olduğu da çok önemli değil. İster bir kitap olsun, isterse de pijama, her şekilde satışı garanti altına almış oluyorsunuz. Çünkü hayran kitlesi bağlılığı söz konusu olduğunda başka hiçbir isim Star Wars’un yanına bile yaklaşamaz. Jediizm isminde bir din yaratıp, hayatını buna göre şekillendiren insanlardan bahsediyoruz burada.

Durum böyle olunca; gerek film gerekse de oyun anlamında bu “ineğin” sağılmaya devam etmesi pek de şaşırtıcı değil. Yeni film kapıya dayanmışken, Battlefront ile Star Wars evrenine güzel bir ısınma turu gerçekleştirme şansı yakalıyoruz. Geçmişte örneğini çok defa gördüğümüzün aksine, Battlefront gerçekten de Star Wars isminin hakkını vermeye gayret eden bir yapım. Ancak bu hakkı tam olarak tecrübe edebilmeniz için cüzdanınızda ne var ne yok göz dikmiş olması da cabası.