reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars’un yeni animasyon serisi Rebels’tan 7 dakikalık teaser fragman [Video]

Star Wars: Episode III ile bu yıl itibarıyla yayınlanmaya başlayacak yeni üçleme arasında geçen Star Wars Rebels adlı animasyonun yedi dakikalık teaser fragmanı Disney tarafından yayınlandı. Çok çok uzaktaki galaksi artık biraz daha yakın.

Revenge of the Sith‘ten sonraki dönemde geçen Star Wars Rebels, George Lucas‘ın orijinal filmlerindeki Galaktik İmparatorluk’u çökerten Asi Birliği‘nin (Rebel Alliance) ortaya çıkmasından sorumlu karakterlerle bizi tanıştıracak. Star Wars mitolojisinin önemli bir noktasını daha böylece günışığına çıkaracak olan Rebels, aynı zamanda Disney tarafından çıkarılacak ilk Star Wars yapımı olma özelliğini taşıyor. Başka bir deyişle Star Wars Rebels, Disney hükümranlığındaki yeni Star Wars döneminin ilk eseri.

Star Wars: The Clone Wars’u üslup ve estetik yaklaşım açısından bir hayli andıran bu yedi dakikalık videodan fazla bilgi edinmek mümkün olmasa da, orijinal filmlerin hayranlarını sevindirecek küçük sürprizler fragmana serpiştirilmiş durumda. Örneğin bir noktada Boba Fett’i andıran çok bilmiş bir kadın karakter görüyoruz. Rebels ve sonrasında gelecek yapımlar da bu kadar ince detaylara sahipse, Star Wars’un en sıkı hayranları dahi bu işten memnun kalacak demektir.

Star Wars Rebels, ekim ayında Disney XD kanalında yayınlanmaya başlayacak.

VİDEO