reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2017 Steam yaz indirimleri ne zaman başlayacak?

Oyun severlerin heyecanla beklediği dönemlerden biri haline gelen Steam yaz indirimlerine oldukça kısa bir zaman kaldı. Henüz resmen duyurulmamakla birlikte yaz indiriminin ne zaman başlayacağı belli oldu.

Hem oyunlara büyük ilgi duyuyor hem de bütçeniz zorlanmasın istiyorsanız Valve‘nin artık geleneksel bir hal alan yaz indirimini es geçmek olmaz. Son olarak Black Friday (Kara Cuma) ve Steam kış indirimi oyuncuları mutlu etmeyi başarmıştı. Şimdi sıra uzun süredir beklediğimiz, oyun alma planlarımızı ertelememize neden olan yaz indirimine geldi.

Steamworks geliştiriciler grubundan sızan bilgilere bakılırsa yaz indirimi haziran ayının sonlarına doğru başlayacak ve temmuz ayının ilk haftasında bitecek. Başlangıç tarihinin 22 Haziran olacağı, 5 Temmuz ile birlikte bu dönemin son bulacağı söyleniyor. İndirimin geçtiğimiz sene 23 Haziran ile 4 Temmuz arasında gerçekleşmiş olması bu iddiaların doğru olma ihtimalini güçlendiriyor. Yine de bahsi geçen bu tarihlerin resmi olarak açıklanmadığını, söylenenlerin henüz bir iddiadan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Özetle bu iddiaların doğru olma ihtimalini göz önünde bulundurarak cüzdanlarımızı alacağımız yeni oyunlara hazırlamakta yarar var.

Arzu eden okuyucularımız bu indirim dönemine özel olarak hazırlanan Steamcountdown sitesini açarak Steam Yaz İndirimi 2017 için başlatılan geri sayımı takip edebilir.