reklamı kapat

POPÜLER

Steven Soderbergh

Steven Soderbergh son filmini iPhone 7 Plus’la çekti!

Akıllı telefonlar giderek gelişirken pek çok kişi profesyonel bir kameraya sahip olmanın gereksiz hale geldiğini ifade ediyor. Kimileri bu fikre şiddetle karşı çıksa da ünlü yönetmen Steven Soderbergh bizlere aksini kanıtlamaya hazırlanıyor. Başarılı ismin son filmi Unsane’i iPhone 7 Plus ile çektiği söyleniyor.

Ocean’s Eleven, Magic Mike, Logan Lucky ve The Knick gibi yapımlarla tanıdığımız Steven Soderbergh bir süre önce sinemadan emekli olmaya karar vermişti. Aradan geçen zamanın ardından ünlü yönetmen bu konudaki fikrini değiştirdi. Unsane projesiyle birlikte beyaz perdeye dönüşü kesinleşti. Başrolünde Claire Foy’un yer aldığı film korkularıyla yüzleşmek için akıl hastanesine yatan bir kadının hikayesini anlatıyor. Ona Juno Temple, Aimee Mullins, Amy Irving ve Jay Pharoah gibi isimler eşlik ediyor. Steven Soderbergh’in bu projesini iPhone 7 Plus ile çektiği ifade ediliyor.

Filmin tamamı iPhone 7 Plus ile çekildi

Tahmin edebileceğiniz üzere büyük bütçeli filmlerde pahalı ve oldukça üst düzey kameralar tercih ediliyor. Soderbergh ise tercihini gündelik hayatında da kullandığı iPhone 7 Plus’tan yana kullandı. Üstelik filmin sadece birkaç sahnesini değil, tamamını bu cihazla çekti. Yapılan haberlerde çekim sürecinin sadece bir hafta sürdüğü iddia ediliyor. Ortaya nasıl bir sonuç çıkacağı ise büyük merak konusu.