reklamı kapat

POPÜLER

Uber

Sürücüsüz Uber’in yaptığı ölümlü kazadan dikkat çeken detaylar

Uygulama tabanlı ulaşım şirketi Uber, biliyorsunuz dün akşam bir sürücüsüz test aracının neden olduğu ölümcül kazayla gündeme geldi. İşte bu kötü olay hakkında yeni detaylar paylaşıldı.

Kısaca hatırlamak gerekirse Uber‘in test ettiği sürücüsüz otomobillerden bir tanesi dün akşam Arizona Tempe’de Elaine Herzberg isimli kadına çarptı. Bisikletiyle seyir halinde olduğu söylenen 49 yaşındaki kadın, bu kaza sonrasında maalesef kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sürücüsüz bir otomobilin karıştığı ilk ölümcül kazaya imza atan şirket, bunun ardından hemen tüm sürücüsüz test sürecini durdurma kararı aldı. Yerel polis tarafından verilen bilgiye göreyse kaza 64 km/s hızda medya geldi. İlginç olarak kaza öncesinde yavaşlamadığı belirtilen sürücüsüz otomobil, 44 yaşındaki Rafael Vasquez’in gözetiminde yol alıyordu. Herhangi bir beklenmedik duruma karşı araçta bulunan Vasquez, olaya hiç müdahale edememiş gibi duruyor. Bu konuda detaylı analizlerin ise yapıldığı söyleniyor. Biliyorsunuz bu araçlarda türlü kamera ve sensör sistemleri sürekli olarak kayıt yapıyor. Yani süreçte kimin suçlu olduğu yakında ortaya çıkacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uber olumsuzlukların merkezinde

Dün de açıkladığımız gibi Volvo’nun özel modifiye edilmiş otomobilleriyle çok uzun süredir gerçek yol şartlarında testler yapan şirket, süreçte en tecrübeli isimler arasında yer alıyor. Başına gelen bu olay sonrasında çalışmalarına daha dikkatli şekilde devam edeceğini düşündüğümüz firma, uzun süredir sürekli olarak olumsuz gelişmeler ile gündeme geliyor. CEO değişimi sonrasında da bunların ardı arkası kesilmiyor.

İlgili Video

Sürücüsüz otomobiller artık kar da bile gidebiliyor