reklamı kapat

POPÜLER

TAG Heuer: Her yıl yeni akıllı saat almak normal hale gelecek

Saatler çok büyük bir hasar alıp kullanılamaz hale gelmedikçe yüzyıllar boyunca bile kullanılabilen aksesuarlar. Basit bir çalışma mantıklarının olması, sağlam malzemeden üretilmesi ve ikonik tasarımlarının hiç eskimemesi saatlerin kullanım ömrünün bu kadar uzun olmasının en önemli nedenleri. Fakat son yıllarda yaygınlaşan akıllı saatler için aynı durum geçerli değil. TAG Heuer CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar çok sık aralıklarla yeni bir akıllı saat almaya başlayacak. 

Akıllı saatler klasik saatlerin tersine tamamen teknolojik bi cihaz olduğu için zamanla içindeki pil ölüyor, işletim sistemi eskiyor ve cihaz yavaşlıyor. Bu nedenle bir akıllı saatle uzun yıllar geçirmek pek mümkün görünmüyor. TAG Heuer CEO’su Jean Claude Biver, akıllı saat üreticilerinin her yıl yeni modellerini piyasaya süreceği ve dolayısıyla akıllı saat kullanıcılarının 1-2 yılda bir yeni saat alma alışkanlığı edineceğini belirtiyor.

Teknolojik cihazları alma sıklığının çok azaldığını ifade eden Biver, bu durumun sadece akıllı saatle ilgisi olmadığının altını çiziyor. 50’li yıllarda televizyon satın alanların 10-15 yıl boyunca aynı televizyonu kullanmaya devam ettiğini ifade eden Biver, günümüzde televizyon teknolojilerinin çok hızlı ilerlemesiyle televizyon satışlarının da arttığına dikkat çekiyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde tüketicilerin en az 3 adet televizyon değiştireceğini dile getiriyor.