reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtım etkinliği öncesi büyük sızıntı; işte 2018 Mercedes CLS’nin dış ve iç tasarım detayları!

Amerika’da tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2018 Mercedes CLS’den gelen detaylar, merak edilen tüm noktaları ortaya çıkartıyor.

Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda merakla beklediğimiz modeller bir bir ortaya çıkarken tanıtımlardan evvel ortaya çıkan sızıntı detayları heyecanın bir kat daha artamasına vesile oluyor. Beklentilerimizin üst seviyelerde seyrettiği Mercedes CLS‘den bu zamana kadar ipucu niteliğinde detaylar paylaşan Mercedes, etkinlik öncesinde sızıntılara “engel” olamamış gibi gözüküyor. Motoring tarafından servis edilen görsellerde dış tasarımının yanında kokpit bölümü de büyük oranda ortaya çıkan CLS, beklenildiği gibi artık çok daha sportif bir yapıya bürünmüş durumda. Şimdilik teknik bilgileri tam olarak netlik kazanmayan modelin ortaya çıkan detayları hakkında ufak bir değerlendirme yapmakta fayda var.

Ailenin en iddialı tasarımına sahip dört kapılısı

Test sürecinde kamuflajlı olarak kameralara yakalanan 2018 CLS’nin tasarım hatları gereği önemli değişimleri barındıracağını tahmin ediyorduk. Uzunluk ve genişlik olarak da bizleri daha ileri noktalarda karşılayacağını bildiğimiz araçta özellikle dış tasarımın arkaya doğru daha bir oval hal aldığını görebiliyoruz. Uzatılmış su damlasını aklımıza getiren CLS’nin ön ve arka ışıklandırma grubu tamponlarla birlikte değişerek güzel bir uyum sergiliyor. Motor bölümüyle ilgili de gelişmelerin olduğu modelin en tepesinde, 362 beygir güç üreten 3.0 litrelik altı silindir makinenin görev yapması bekleniyor.


Sızıntı görselleri arasında tek kare de kokpitten parça yer alıyor. Tek kare olmasına karşın buranın merak edilen tüm detaylarını gözler önüne seren fotoğrafta, A-Serisi‘nde olduğu gibi ailenin büyüklerinden ödünç alınmış parçalar gözümüze çarpıyor.12,3 inç‘lik ekranlar başta olmak üzere konsolun büyük çoğunluğunu E-Serisi‘nden alan CLS’nin direksiyonu ve hava çıkışları S-Serisi‘ni akıllara getiriyor. Modelle ve Los Angeles Otomobil Fuarı’yla ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.