reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Tartışma sona erdi; Tesla Model 3’ün menzili doğrulandı

Elektrikli otomobil dünyanının gamındaki en önemli modellerinden Tesla Model 3, bugün menzil tartışmalarını sona erdirecek bir açıklama ile gündeme geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı EPA, bugün yaptığı açıklama ile Tesla Model 3‘ün tek şarjla 498 km menzil sunacağını açıkladı. Bu değeri hem şehir içi hem de otoban kullanımlarında sunacak araç, neredeyse 500 km menzile 44 bin dolarlık en üst modeliyle çıkacak. 35 bin dolarlık normal versiyonla 354 km yol yapabilecek otomobil, bakıldığı zaman piyasadaki en verimli elektrikli araçlardan birisi olacak. Şu an seri üretim sorunlarıyla uğraşılan araç, şirketin büyük kitlelere ulaşabilmesi için büyük önem arz ediyor. Başlangıç fiyatıyla oldukça rekabetçi bir otomobil olan Model 3, buna rağmen şirketin Model S ile Model X’de kullandığı altyapısını korumaya devam ediyor.

Açıklanan detaylarıyla Tesla Model 3

Tasarımı oldukça beğenilen Model 3, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. Şimdiye kadar 222 adet Model 3‘ü battan indirebilen Tesla, bunu çözmek için çalışmalarına devam ediyor. Sırf bu yüzden sadeleştirilmiş bir tasarım kullanan şirket, üretim konusunda açık şekilde geride kalıyor.