reklamı kapat

POPÜLER

tesla

Tesla Model 3 almak isteyenleri sevindirecek gelişme

Tesla‘nın en önemli otomobili konumunda bulunan Model 3 için müjdeli haber verildi. Pazarın en önemli otomobillerinden Tesla Model 3, artık hedeflenen fiyata alınabiliyor.

Tesla Model 3, ön sipariş yapanların 35 bin dolar, daha sonra ise en az 45 bin dolara satın alınabilen bir otomobil halini almıştı. Bunun arkasında yaşanan üretim sorunları yer alırken, artık tüm bunlar geride kalmış durumda. Kısa süre önce bir açıklama yapan CEO Elon Musk, artık Model 3’ün hedeflenen orijinal fiyata satın alınabileceğini belirtiyor. Yani artık 35 bin dolar ödeyenlerin elde edebileceği araç, firmanın en uygun fiyatlısı konumunda yer alıyor. Bu versiyona ek olarak araca yeni paketler de ekleyen şirket, ayrıca satış konusunda da önemli bir adım atıyor. Bundan sonra Tesla otomobillerin sadece resmi internet sitesi üzerinden satın alınabileceği belirtiliyor. Resmi işlemleri başlattığı Türkiye’ye gelmesi merakla beklenen firma, biliyorsunuz Model Y isimli bir model üzerinde de aktif olarak çalışmalar yapıyor. Model 3’ün gemiler aracılığıyla Avrupa’ya gönderimi de aktif olarak devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

35 bin dolarlık Tesla Model 3 şu teknik detaylara sahip

Bu versiyon 0’dan 100 km/s hıza 5.6 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin ekstra ödeme ile alınan gelişmiş otomatik pilot özelliğiyle donatılabilen Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, temel versiyonuyla 354 km yol yapabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 209 km/s seviyesinde olarak açıklanıyor.

İlgili Video