reklamı kapat

POPÜLER

kulaklık
kulaklık
kulaklık
kulaklık
kulaklık

Teknoloji modasının gelişimi: Kolye gibi takılabilen kulaklık! [Galeri]

AirPods‘lar Apple kullanıcısının sevdiği bir teknoloji ürünü olmasının yanında bir moda simgesi haline de geldi. Bundan ilham alan tasarımcı Ayush Singh Patel Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan Oneplus için kulaklık tasarımları ortaya çıkarttı.

Kulaklıkların da diğer teknolojik aksesuarlar gibi zaman içinde form değiştirdiğine şahit oluyoruz. Apple‘ın 2017 yılında AirPods ile yeni bir devri başlatmasıyla kablosuz kulaklıklar hayatımızda daha çok yer almaya başladı. Birçok markanın bu kablosuz kulaklık trendine katılmasıyla da kulaklıklar teknoloji modasının oluşmasını sağladı. Böyle bir moda alanın oluşmasıyla da teknoloji tasarımlarıyla uğraşan tasarımcıların iştahı da bir güzel kabardı. O tasarımcılardan olan Ayush Singh Patel, Oneplus markası için özel tasarım kolye gibi takılabilen bir kablosuz kulaklık tasarımı oluşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu kulaklık hem tasarımsal açıdan hem de teknolojik açıdan farklı bir soluk

Tasarımcı Patel’in OnePlus için oluşturduğu tasarım OnePlus Bullet‘in tasarım çizgisini benimsiyor. Patel’in oluşturduğu bu kulaklıklar esasen bir zincire manyetik olarak tutturulabilen kablosuz kulaklıklara dayanıyor. Neredeyse gerçek bir kolye gibi gözüken bu kulaklıklar EarPods‘ların eşlerinden birini kaybedenlere de çözüm sunuyor. Artık EarPods‘larınız kaybolmayacak çünkü kullanmadığınızda kulaklığınızı boynunuzda taşıyacaksınız!

Bu kulaklığın tasarımsal olarak ucunda silikon kısımlar bulunuyor. Bu kulaklara daha rahat oturmasını sağlayan ergonomik yapısının yanında bir de kulaklığı kullanmadığınızda kolye olarak kullanmanız için üst kısmında kılıf benzeri bir yapıya sahip. Kolye olarak kullanmanıza olanak tanıyan bir yapıda olan bu kulaklıklar cihazı kullanmadığınız zaman dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan dış katmana sahip.

İlginizi çekebilir

Popüler kablosuz kulaklık Apple AirPods’a kablosuz şarj ekleyen bütçe dostu aksesuar